zioła

Żyworódka – naturalny sposób na trądzik

Wiele osób zmaga się z problemem trądziku. Jest to dość poważny problem, bo występuje najczęściej na twarzy, co niestety nie sprzyja naszej urodzie. Sposobów na walkę z trądzikiem jest wiele. Tym najbardziej oczywistym wydaje się pójście do dermatologa. Ale nawet jeśli dostaniemy się do niego na kasę chorych to i tak czeka nas wykupienie zalecanych leków. Leki takie najczęściej są dość drogie, a kuracja wymaga kolejnych wizyt w aptece. Na szczęście znane są też naturalne sposoby na trądzik.

Jak w domowym zaciszu poradzić sobie z tym nieprzyjacielem? Na ratunek przychodzi nam żyworódka. Bardzo niepozorna roślinka, którą każdy niewielkim kosztem utrzymania może mieć w swoim domu. Zawiera duże ilości witaminy C. Ta z kolei dobrze radzi sobie z przebarwieniami po trądziku. Na problem z trądzikiem wykorzystamy sok zawarty w liściach. Ma on właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Aby osiągnąć jakąś poprawę należy smarować miejsca chorobowo zmienione trądzikiem sokiem z żyworódki kilka razy dziennie. Kiedy trądzik przyjmuje odmianę ropną możemy do twarzy przykładać bezpośrednio listek.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz