odpowiednia dieta

Zasady zdrowej diety

W dzisiejszym czasie kompletnie nie zwracamy uwagi na to, co jemy. Rano w biegu jemy kanapkę, popijając ją kawą. W pracy idziemy w stronę automatu, by dodać sobie energii kolejnym batonikiem lub drożdżówką z czekoladą. Na obiad serwujemy sobie dania typu instant, na przykład jakąś zupę z proszku. Wracamy do domu i objadamy się przed nocą, nadrabiając cały dzień. Zapominamy kompletnie o tym, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Powinniśmy pamiętać o tym, aby zjadać codziennie dużą porcję warzyw i owoców, najlepiej w świeżej i nieprzetworzonej postaci.

Ważna jest także porcja złożonych węglowodanów, takich jak pełnoziarnisty chleb, razowy makaron, nieoczyszczony ryż czy grube kasze. Na obiad warto zjeść kawałek chudego białka, np. w postaci piersi z kurczaka czy indyka. Od czasu do czasu można skusić się na chudy kawałek schabu wieprzowego czy kawałek wołowiny. Kilka razy w tygodniu warto jadać również ryby, także te tłuste. Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, sięgnijmy po orzechy, pestki czy suszone owoce. Ważna, by zdrowa dieta była zróżnicowana i przede wszystkim smaczna.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz