dobra dieta

Zasady idealnej diety

Odchudzanie to temat, który pojawia się większości rozmów, prowadzonych przez kobiety na całym świecie. Panie codziennie katują się przeróżnymi dietami cud, wylewają siódme poty na siłowni i przebiegają kilka kilometrów dziennie. Wszystko po to, żeby móc olśnić mężczyzn i przyjaciółki idealną figurą. Jakie są zasady zdrowej diety? Zdrowa dieta powinna opierać się na kilku niewielkich posiłkach dziennie.

Do każdego posiłku powinniśmy dodawać świeże owoce i warzywa, które są kopalnią witamin i minerałów. W codziennym menu powinny znaleźć się również węglowodany złożone, takie jak chleb z pełnego ziarna, pełnoziarnisty makaron, nieoczyszczony ryż czy grube kasze. Na obiad zjedzmy porcję chudego białka, najlepiej w postaci piersi z kurczaka lub indyka. Kilka razy w tygodniu sięgajmy po ryby, także te tłuste. Ograniczmy tłuszcz zwierzęcy, w zamian za to jedzmy orzechy, pestki i awokado. Żeby odchudzanie miało sens, warto włączyć codziennie choć dwadzieścia minut aktywności fizycznej, może to być joga, taniec czy bieganie – ważne, aby forma ruchu była tak dobrana, żeby sprawiać nam przyjemność. Dieta i aktywność fizyczna to dwa elementy, które z pewnością zapewnią nam figurę marzeń.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *