uroda w mediach

Uroda presja mediów

Chociaż zarówno w internecie, jak w prasie czy telewizji ostatnimi czasy nie da się nie zauważyć haseł promujących to, jak ważne jest to by zaakceptować swój wygląd, skierowana w szczególności do osób młodych, często mających problemy z postrzeganiem samych siebie, kiedy tylko zagłębi się trochę w środowisko takich ludzi, można dostrzec że kampanie te nie zawsze odnoszą zamierzony efekt.

W blogosferze natrafić można na dziesiątki „pamiętników” dziewcząt, których głównym tematem jest wygląd czy waga. Dzieje się tak głównie dlatego, że w opozycji do podkreślania wagi akceptacji samych siebie, media często ukazują ludziom nierzeczywiste obrazy tego, jaki powinien być wygląd osób w naszym wieku, jaka waga jest idealna, do czego młodzi ludzie powinni dążyć. I mimo wszystko, dziewczęta w wieku szkolnym często uginają się pod presją tego, co widzą w reklamówkach marek odzieżowych czy wielkich koncernów bieliźnianych ukazywanych przez media. Podkreślają one zazwyczaj nienaganny wygląd modelek prezentujących ich towary, a także „podpowiadają” jaka waga jest właściwa. Jest to niezwykle krzywdzące a walka z tym zjawiskiem zdecydowanie powinna zostać zaostrzona.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz