cera naczynkowa

Pielęgnacja cery naczynkowej

Kobiety marzą o zadbanym i ładnym wyglądzie. Problemy z twarzą potrafią skutecznie zepsuć im humor. Wiele osób boryka się z cerą tłustą, mieszaną, wrażliwą czy suchą. Są jednak osoby, które mają jeszcze inny rodzaj cery.

Jest to cera naczynkowa. Jak prawidłowo o nią dbać, żeby odwdzięczyła nam się ładnym, zdrowym i świeżym wyglądem?
Z pewnością musimy zastanowić się nad tym, czym myjemy naszą twarz. Chodzi zarówno o wodę, jak i odpowiedni produkt do oczyszczania cery. Najlepiej do mycia używać wody przegotowanej bądź demineralizowanej – można taką kupić chociażby na stacji benzynowej. Chlorowana woda z kranu potrafi zaszkodzić jeszcze bardziej. Jeśli chodzi o środek myjący – wybierajmy raczej wśród delikatniejszych kremów, emulsji i mleczek do mycia twarzy. Z pewnością nie pogłębią one problemu płytko unaczynionej cery, a skutecznie oczyszczą ja ze wszelkich zanieczyszczeń. Cera naczynkowa nie lubi podrażnień i drażnienia agresywnymi środkami myjącymi.

Wśród kosmetyków szukajmy takich składników, jak ekstrakt z kasztanowca, ruszczyka czy arniki. To one odpowiadają za wzmacniane i obkurczanie naczyń krwionośnych. Cera naczynkowa pokocha także kosmetyki z witaminą C, która pięknie rozjaśnia twarz i wzmacnia naczynka.

Nikt z nas nie ma idealnej twarzy – jeśli jednak zadbamy o nią odpowiednimi metodami i kosmetykami, odwdzięczy ona nam się pięknym i zdrowym wyglądem na długie lata.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *