skuteczna dieta

Mądra dieta

Pewnie wiele razy zastanawiamy się, jak powinna wyglądać idealna dieta. Eksperci i lekarze co i rusz wynajdują nowy styl żywienia, którym ma być tym najskuteczniejszym i przełomowym. Najlepiej jednak zdecydować się na mądre i racjonalne żywienie, które może nie daje aż tak szybkich efektów, jak dieta cud, ale jest bezpieczne i zdrowe. Jak powinna wyglądać mądra dieta? Powinna ona składać się z pięciu posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja.

Nie możemy robić dłuższych przerw między daniami, ponieważ sprzyja to podjadaniu niezdrowych rzeczy, takich batony, cukierki, ciastka, chipsy czy paluszki. Są to bardzo niezdrowe przekąski, pełne cukru i tłuszczu, z masą kalorii. Produkty takie błyskawicznie odkładają się na naszych brzuchach, pośladkach i biodrach. Aby dieta była zdrowa, powinniśmy zrezygnować z tłustego mięsa, takiego jak wieprzowina czy kurczak ze skórą. Zamiast tego wybierajmy te bardziej chude kawałki, jak pierś z owego kurczaka czy indyka. Oczywiście nie możemy zupełnie rezygnować z tłuszczów, wybierajmy jednak te pochodzenia roślinnego, znajdujące się w orzechach, pestkach czy zimno tłoczonych olejach. Taka dieta z pewnością przysłuży się naszemu zdrowiu oraz pomoże skutecznie i trwale schudnąć.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz