samotność

Lekarstwo na samotność?

Samotność może nas bardzo przygnębić oraz sprawić, że nic nam się nie chce i nic nie sprawia nam przyjemności. Czasami ratujemy się wtedy słodyczami, ulubionym serialem, schowaniem się we własnym łóżku pod kocem. Nawet spotkania ze znajomymi nie dają nam żadnej satysfakcji. Oczy przepełniają się łzami. Staramy się jakoś pocieszyć i chociaż na chwilę uśmiechnąć. Jednak tak naprawdę nie potrafimy tego zrobić. Jest to sztuczne oraz wymuszone. Często nie rozumiemy nawet czemu tak się czujemy. Nie mamy ochoty na rozmowy z nikim, ani na zwierzanie się. Na samotność trzeba bardzo uważać. Może ona nas doprowadzić do depresji która jest chorobą, niełatwą zresztą do zwalczenia.

Lekarstwem może być nasza rodzina lub najbliżsi przyjaciele. Trzeba nauczyć się często wychodzić z domu do ludzi lub zapraszać innych do nas i czerpać z tego radość. Powoli oraz z czasem zrozumiemy, że jest to cudowne otaczać się „pomocną dłonią”. Lecz pamiętajmy, że musimy chcieć zmiany naszego stanu oraz samopoczucia. Na początku możemy się czuć nieswojo w nowej sytuacji. Nie będzie nam łatwo się przełamać ale życie jest tylko jedno i trzeba o nie dbać, a także je szanować, nie dla innych, lub bo inni tak nam karzą, lecz dla nas samych.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz