młynek do kawy

Jak wybrać młynek do kawy?

Wybieramy pierwszy młynek do kawy, na co zwracać uwagę? Na cenę czy może markę? A może na coś zupełnie innego?

Młynek – niby prosta sprawa, ale na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że ciężko połapać się o co w tym wszystkim chodzi.

Po pierwsze, ustal budżet, który możesz przeznaczyć. Ceny dobrego młynka ręcznego zaczynają się od 170zl, a elektrycznego od 300zł. A może kręci Cię profesjonalny młynek elektryczny za kilka tysięcy. Zdecyduj sam!

Po drugie, zastanów się jaką kawę chcesz pić – zaparzoną w ekspresie ciśnieniowym czy w metodach przelewowych. Jedne młynki nadają się do mielenia pod espresso, a inne pod metody przelewowe. Nie zlekceważ tej informacji.

Po trzecie, pomyśl o tym gdzie będziesz używał tego młynka. Jeżeli ma stać na kuchennym blacie to przed zakupem sprawdź czy zmieści się pod szafką na blatem. Jeśli lubisz podróżować to lepszym pomysłem będzie zakup młynka ręcznego, którego zapakujesz do plecaka i nie będziesz potrzebował prądu na trasie żeby go obsłużyć.

Po czwarte, zastanów się na sprzętem używanym. Dobry młynek można kupić o wiele taniej, jeśli pochodzi z drugiej ręki. Jeśli silnik działa a żarna są względnie ostre przy dotyku – nie zastanawiaj się tylko atakuj!

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz