jak stosować serum

Jak stosować serum?

Zacznijmy od tego co to jest serum? Jest to kosmetyk, który zawiera więcej składników odżywczych niż krem. Sera są dedykowane dla konkretnych problemów takich jak utrata jędrności, popękane naczynka czy oznaki starzenia. Aby uchronić skórę twarzy i szyi przed niepożądanym działaniem czasu należy pomyśleć o stosowaniu serum już po 35. roku życia. Jeśli szybciej zaczniemy działać oznaki starzenia zobaczymy znacznie później.

Zadaniem serum jest naprawa skóry. Jest bardziej skoncentrowane i lepiej się wchłania, ale nie możemy zapominać o kremie. Krem po serum ma za zadanie zatrzymać dobroczynne składniki swojego poprzednika i chronić przed dalszymi szkodliwymi czynnikami. Stosując serum powinnyśmy pamiętać aby nakładać je również na skórę szyi. Aby serum mogło dobrze zadziałać najpierw należy zrobić porządny demakijaż. Możemy też zastosować złuszczanie naskórka delikatnym peelingiem. Wtedy serum wchłonie się jeszcze lepiej. Następnie serum, jeśli producent nie zalecił inaczej dobrze jest je stosować także w okolicy oczu. Potem krem i odpowiednia ilość snu. Cera mocno dojrzała może stosować serum także na dzień. Po pewnym czasie stosowania tak bogatej pielęgnacji nasza cera będzie wyjątkowo pięknie się prezentować.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz