dobra kawa

Jak kupować dobrą kawę?

Kawa – przeczytaj zanim kupisz.
Czym warto się kierować przy zakupie paczki kawy. O to 3 szybkie porady, dzięki którym unikniesz kolejnego nieprzyjemnego naparu.

1. Pomiń zbędne informacje na etykiecie i skup się na istotnych szczegółach.
Etykiety na paczkach bardzo często oblepione są zbędnymi informacjami, takimi jak: barista selection, best choice, best quality etc. Skup się na znalezieniu informacji skąd pochodzi ziarno – im dokładniejsze szczegóły znajdziesz tym lepiej i w jakim stopniu zostało wypalone, tj. czy nadaje się do ekspresu ciśnieniowego, kawiarki a może do modnego ostatnio dripa.

2. Wybieraj tylko świeżą kawę.
Świeża kawa to nie ta, na której wielkimi literami napisano FRESH COFFEE tylko taka, która zostało wypalona stosunkowo niedawno. Wielu masowych producentów nie podaje daty wypalenia danej partii, a to zwykle oznacza, że ta data jest dla nich niewygodna czyli kawa jest po prostu nieświeża. Ideałem będzie jeśli kupisz kawę minimalnie 2 tygodnie po wypaleniu, a maksymalnie 6 miesięcy.

3. Poszukaj mniejszych palarni kawy.
W Polsce działa obecnie co najmniej kilka mniejszych palarni, które przywiązują większą wagę do jakości niż producenci masowani dostępni na półkach w markecie. W dobie Internetu nie jest problemem znaleźć takową palarnię i zakupić od niej pyszną kawę.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz