cukier

Dlaczego lepiej unikać cukru?

Eliminacja cukru z diety nie jest łatwą sprawą. Dla niektórych jest to nawet większe wyzwanie niż rzucenie palenia. Dlaczego jest to aż takie trudne? I po co w ogóle unikać tego słodzika?

Liczne badania naukowe potwierdziły, że biały rafinowany cukier (czyli ten, którego najczęściej używasz w swojej kuchni) jest bardzo szkodliwą substancją. Wielu lekarzy uważa cukier za głównego winowajcę chorób, z którymi borykają się ludzie. Czy jest to prawda, nie wiadomo. Jedno jest pewne – nadmiar cukru w diecie może bardzo szkodzić Tobie i Twojemu otoczeniu.

Oto kilka faktów, które powinieneś znać jeżeli chcesz cieszyć się zdrowiem:

1) cukier postarza. I to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeżeli jesz produkty zawierające czysty cukier, możesz spodziewać się, że szybko na Twojej twarzy pojawi się sporo zmarszczek. Twoim organom wewnętrznym też nie jest to obojętne.
2) cukier powoduje, że jesteś mniej męski. Obniża on poziom testosteronu w Twoim organizmie. Unikanie cukru jest zatem dobrym pomysłem jeśli chcesz zachować sprawność seksualną na dłużej.
3) cukier ma silne (i szkodliwe) działanie na Twoją psychikę. Czy słyszałeś o tym, że cukier uzależnia? Jeśli nie to spróbuj unikać go przez 2 dni. Niemożliwe? To jest właśnie moc uzależniające działanie.

Powyższe przykłady pokazują, że warto rozważyć eliminację cukru z diety. Jeżeli nie całościową to chociaż częściową. Zobaczysz, wyjdzie Ci to na zdrowie.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *