cukier kalorie

Cukier – jak go używać?

Każdy z nas słyszał już nie raz o tym, jak bardzo szkodliwy jest cukier. Wiele artykułów straszy nas i zaleca unikanie tego słodzika. Jak jednak to zrobić?

Eliminacja cukru z diety nie jest łatwym zadaniem. Ale przy odrobinie wysiłku i kreatywności jest to możliwe. Przeczytaj o kilku praktycznych i sprawdzonych poradach, które pomogą usunąć cukier z diety. Ci Jego szkodliwość jest przecież bardzo duża!

1) Zdrowe zamienniki
Cukier posiada bardzo wiele zamienników. Mają tylko jedną wadę – są dość drogie. Warto jednak rozejrzeć się za nimi i polować na promocje. O czym mowa? Słyszałeś o takich produktach jak miód, syrop klonowy, stewia, ksylitol, syrop z agawy? Jeśli nie to czym prędzej o nich przeczytaj i rozważ ich zakupów.

2) Zdrowe przekąski
Znasz ten moment, kiedy siadasz po południu z kubkiem kawy i ulubioną książką? Wtedy najłatwiej o mały grzeszek. Zazwyczaj ma on postać czekolady, cukierków lub innych słodkich produktów. Jest na to łatwy sposób. Zamień produkty zawierające cukier na zdrowe orzechy, bakalie lub owoce. Na pewno zobaczysz różnicę!

3) Notuj!
Na pewno zdziwił Cię ten punkt. Chodzi o zapisywanie tego, co jesz i pijesz każdego dnia. Ważne, aby robić to dokładnie i skrupulatnie – zapisuj w zeszycie lub pliku na komputerze wszystko, co konsumujesz. Łatwiej Ci wtedy będzie wprowadzić plan eliminacji cukru i motywować się.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz