bezpieczne opalanie

Jak bezpiecznie się opalać?

Latem każdy z nas marzy o pięknej, brązowej opaleniźnie. Opalona skóra sprawia, że wyglądamy młodziej i piękniej. Dlatego właśnie każdego lata leżymy plackiem na plaży, co często niestety kończy się poparzeniami, a czasem nawet udarem słonecznym.

Jak powinno wyglądać bezpieczne opalanie?

Najważniejszą kwestą jest dobry krem z filtrem. To on pozwoli nam uniknąć niebezpiecznych oparzeń słonecznych. Warto wybierać takie z wyższym faktorem, tym bardziej, jeśli wybieramy się do ciepłych krajów. Torba na plażę powinna również zawierać nakrycie głowy – dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko niebezpiecznego dla zdrowia udaru słonecznego. Konieczna jest także duża butelka z wodą, warto taką wodę lekko osolić, aby dostarczyć sobie niezbędnych soli mineralnych. Pamiętajmy, aby unikać wielogodzinnego wylegiwania się na pełnym słońcu, zwłaszcza w godzinach południowych. Warto wziąć ze sobą parasolkę, aby móc się pod nią schronić w czasie największego upału. Bezpieczne opalanie jest możliwe, musimy tylko wziąć ze sobą krem z filtrem, nakrycie głowy, wodę i parasolkę.

Post Author: Tomasz Kasprzyk

Na łamach serwisu publikuje swoje teksty autorskie, najczęściej tworzy teksty z dziedziny lifestyle, jednak inne tematyki też nie są mu obce. Ważne, że robi to systematycznie i zawsze znajdzie czas na skrobnięcie czegoś fajnego, by się podzielić tym z wami.

Dodaj komentarz